Ogłoszenie

plan polowań zbiorowych  Koła Łowieckiego „Szarak” - Do pobrania w załącziku.

Ogłoszenie

Ogłoszenie na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 40 ze zm.) z w o ł u j ę na dzień 31 października 2023 r. (wtorek) na godz. 10.00 LXXVI sesję Rady Gminy Bartoszyce. Obrady odbędą się w sali sesyjnej budynku nr 47 w Bezledach.

Pełna treść OGŁOSZENIA do pobrania w załączniku:

Wolontariusz Roku 2023

Karta zgłoszeń, Regulamin i Plakat dostępne do pobrania w załączniku.

Plany polowań zbiorowych

Plany polowań zbiorowych do pobrania w załączniku.

Wielkie Otwarcie Domu Kultury z Filią Biblioteki w Wojciechach

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców gminy Bartoszyce na oficjalne otwarcie naszej nowej inwestycji – DOMU KULTURY Z FILIĄ BIBLIOTEKI W WOJCIECHACH.

Dom Kultury z Filią Biblioteki w Wojciechach, który doczekał się termomodernizacji jest już gotowy i z niecierpliwością czeka na odwiedziny. Wierzymy, ze ta wyjątkowa przestrzeń, otwarta dla wszystkich, będzie pełnić ważną rolę dla naszej społeczności, oferując różnorodne wydarzenia artystyczne, kulturalne i edukacyjne dla wszystkich grup , bo to właśnie w tym miejscu będzie można dzielić się pasją do sztuki, odkrywać świat literatury i rozwijać talent.

Rozpocznijcie, wspólnie z nami, nowy rozdział w kulturalnej historii i wspólnie wypełnijmy przestrzeń nowego domu kultury : 27 października, godz. 18:00.

Na wszystkich gości czekać będą lokalni artyści, którzy swoimi występami artystycznymi uświetnią ten dzień. Na tych, którzy zechcą uczcić to wielkie otwarcie w rytmie tanecznych melodii zagra zespół SAYBED, który z pewnością zapewni wszystkim uczestnikom niezapomnianą zabawę.

Do zobaczenia.

Konkurs na grę terenową dla wsi tematycznej/smart village

OGŁOSZENIE KONKURSU NA NAJCIEKAWSZY POMYSŁ GRY TERENOWEJ KTÓRA WZMOCNI OFERTĘ WSI TEMATYCZNEJ / SMART VILLAGE
Z przyjemnością ogłaszamy konkurs na najciekawszy pomysł na grę terenową prezentującą ofertę wsi tematycznej / smart village.

Nagrodą w konkursie jest sfinansowanie opracowania kompletnej gry!!!!
Dodatkową nagrodą jest udział Uczestniczek / Uczestników konkursu w wizycie studyjnej do Bałtowa i poznanie oferty WIOSKI DINOZAURÓW a także modelowych produktów wsi tematycznych!!!

Na Wasze zgłoszenia czekamy od 20 października do 6 listopada 2023.

Wypełnienie formularza zajmuje kilkanaście minut!!! Potrzebny jest pomysł!!!

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie. W załączeniu Regulamin i formularz zgłoszeniowy.
Działanie jest realizowane w ramach projektu „Wioska tematyczna – Sposób Na Wieś” finansowanego w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”, objętego PROW na lata 2014 – 2020.

Ogłoszenie

Informacja na temat odszkodowań dla rolników w załączniku.

Międzynarodowy Dzień Drzewa

W Bibliotece Gminnej w Bezledach w dniach 10-12 października 2023 odbyły sie zajęcia związane z Międzynarodowym Dniem Drzewa. W warsztatach uczestniczyły dzieci od 3-6 lat oraz uczniowie kl. III. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach.

W trakcie zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z nazwami drzew. Rozpoznawały również ich liście i nasiona. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat znaczenia drzew dla człowieka i ekosystemu.

W drugiej części dzieci wykonały prace plastyczne "Jesienne drzewo".

Na zakończenie uczestnicy złożyli przysięgę, w której obiecali, że będą szanować i chronić drzewa.

Mamy nadzieję, że zajęcia przyczymiły się do podniesienia świadomości ekologicznej uczniów i przedszkolaków.

10Galeria zdjęć: Międzynarodowy Dzień Drzewa

„Pocztówka dla Niepodległej”